ETKİNLİK BİLGİLERİ

Doğu Afrika Çalışmaları Merkezi Faaliyetleri

KESİŞİM NOKTASINA AFRİKA BOYNUZU

Afrika Boynuzu dar anlamda Somali, Eritre, Cibuti ve Etiyopya’yı kapsayan güvenlik, ekonomi ve diplomatik olarak dünyanın stratejik noktalarından birisidir.

Türkiye’nin Sahra-Altı Afrika’da ekonomik yatırımlarının ve siyasi ilişkilerinin en yoğun olduğu bölgedir.

Son dönemde bölgede yaşanan diplomatik hareketlilikler ve küresel ve bölgesel güçlerin artan ilgisi bu bölgeye özel uzman katılımcılarla bir çalıştay yapmayı gerekli kılmıştır.

Çalıştay, alanında uzman ve Afrika Boynuzu hususunda saha tecrübeleri olan veya bizzat sahadan katılım sağlayan çeşitli akademisyenlerin ve bürokratların katılımı ile gerçekleştirilmiştir. İlgili programın düzenlenmesinin temel amacı Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Afrika ülkeleri ile olan yakın ilişkilerini geliştirmek ve bölgede meydana gelen son gelişmeleri değerlendirerek ilgili makamlara tavsiye niteliğinde bilgi notu hazırlanılması ve ikili işbirliklerini geliştirmek adına adımlar atılmasının önünü açmaktır. Bu kapsamda düzenlenen programda çeşitli konular üzerinde durulmuştur.

TAKVİME EKLE 06/23/2018 6:00 pm 06/23/2018 8:00 pm America/Los_Angeles Doğu Afrika Çalışmaları Merkezi Faaliyetleri Afrika Vakfı Telefon: +90 312 473 56 87 Adres : Mutlukent Mah. 2052. Sokak No: 40 Beysukent - Çankaya / Ankara

TÜRÜ

Çalıştay

TARİH

04 Nisan 2019 - 23 Haziran 2018

TAMAMLANMA DURUMU

-212%

ETİKETLER