GENEL BAKIŞ

İhtisas Seminerleri

30 Kasım 2020 - 30 Kasım 2020

DÖNEM

EKİP

6

SÜRESİ

DERSLER

7 ders

SERTİFİKA

Evet

KONTENJAN

SEMİNER HAKKINDA

Seminerin amacı, tarihsel süreçteki dini, etnik, kültürel ve demografik yapının değişimine neden olan koşulların iyi bir şekilde anlaşılması ve Afrika tarihinin doğru incelenmesidir. Bu seminerde Afrika tarihi dönemlendirilerek dünyadaki gelişmelere bağlı şekilde Afrika’da tarihin akışının nasıl değiştiği işlenmekte ve Afrika tarihinin dünya tarihi içerisinde nereye oturduğu analiz edilmektedir. Afrika kıtasının tarihinin incelenmesi, Afrika çalışmalarında birinci basamak olmakla birlikte; literatürdeki eksikliklerinin tespitine ve yeni çalışma alanlarının da ortaya çıkmasına zemin oluşturmaktadır.

DEVAMI

HEDEF KİTLE

Temel Eğitim Seminerlerine bu konulara ilgi duyan ve bu alanlarda okuma ve araştırma yapan lisans son sınıf, ve lisansüstü öğrencileri ile ilgili alanlarda özel ve kamu kuruluşlarında çalışan uzmanlar başvurabilir

BAŞVURU ŞARTLARI

Başvurular belirtilen tarihler arasında Afrika Vakfı’nın internet sayfası (www.afrikavakfi.org) üzerinden gerçekleştirilecektir.

DEVAMI

SERTİFİKA HAKKINDA

Derslere öngörülen oranda katılım sağlayan ve şartları yerine getiren katılımcılara program sonrasında sertifika/katılım belgesi takdim edilecektir.